Lubartów – małe, spokojne, położone na Lubelszczyźnie miasteczko – to tutaj 10 lutego 1964 roku przyszła na świat Agata Budzyńska. Już od dziecka wykazywała duże zdolności muzyczne i artystyczne. Jako mała, kilkuletnia dziewczynka wyśpiewywała swoje pierwsze melodie na klatce schodowej mając za imitację mikrofonu rączkę od skakanki. Swoją pierwszą gitarę, siedmiostrunową z regulowanym gryfem, dostała w VI klasie szkoły podstawowej. A pierwszych lekcji śpiewu i gry udzieliła Jej Pani Katarzyna Pietrzak, nauczycielka muzyki w szkole podstawowej do której uczęszczała. Edukację muzyczną rozpoczęła razem z Dorotą Najdą, koleżanką z bloku, z którą od początku śpiewała w duecie. To właśnie Pani Kasia wprowadziła je w fascynujący świat muzyki, odkrywając przed nimi tajniki nutek, kropek, krzyżyków i bemoli. W ciągu roku obie poczyniły na tyle duże postępy, że już pod koniec szóstej klasy stały się filarem szkolnego zespołu muzycznego. Od tej pory uczestniczyły w każdej uroczystości bez względu na to, czy był to zwykły apel, festyn, przegląd zespołów muzycznych, czy święto państwowe.

Agata uczestniczyła również w wydarzeniach religijnych organizowanych przez Ojców Kapucynów. Mając osiem lat odegrała rolę Aniołka w misterium Bożonarodzeniowym. Od siódmej klasy szkoły podstawowej należała do religijnego zespołu muzycznego i śpiewała nie tylko na niedzielnych mszach świętych. Brała udział w przeglądach piosenki religijnej np. Seraficum w Serpelicach nad Bugiem oraz organizowanych w Łomży i Białej Podlaskiej. Była także aktywnym członkiem oazowego Ruchu Światło-Życie. Aspekt religijny miał duży wpływ na twórczość Agaty i znalazł szerokie odbicie w całej Jej działalności artystycznej.

W 1979 roku Agata rozpoczęła naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie, w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Razem z Dorotą kontynuowała działalność artystyczną tym razem pod opieką Pana Mucharskiego. Jeszcze jako licealistki wzięły udział w studenckich przeglądach piosenki jako duet Buduar. Pierwszym ważnym wydarzeniem było uczestnictwo w 1981 roku w Spotkaniach Twórców i Wykonawców Piosenki Amatorskiej w Myśliborzu. Później były kolejne: Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi, gdzie otrzymały wyróżnienie, czy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej – OPPA w Warszawie.

Z tego właśnie okresu pochodzą pierwsze autorskie utwory Agaty, które w duecie śpiewały na festiwalach: Odszedłeś, Łąka, Kołysanka, Małe formy grafiki, Pytam Was, Każdego ranka, Na wysokiej górze,  A kiedy było już za późno, Pan zapomniał jak mam na imię i wiele innych.